POMÓŻ NAM BUDOWAĆ DOM OJCA!

Wspólnota Bożego Ojcostwa jest katolickim Stowarzyszeniem kościelnym (na prawach diecezjalnych), stanowiącym wspólnotę ludzi różnych stanów (osoby duchowne, konsekrowane, małżeństwa, rodziny, osoby bezżenne), stawiających sobie za cel szerzenie kultu Bożego Ojcostwa i odkrywanie na nowo swojego pierwszego chrześcijańskiego powołania – dziedzictwa synów Bożych (Ga 4, 4-6). To nasza życiowa pasja i misja w Kościele, która od 22 października 2014 r.  – w pierwsze liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II – przybrała kształt Katolickiego Centrum Ojcostwa DOM OJCA.

U źródła naszych wszelkich działań jest pragnienie, aby Bóg Ojciec był znany, czczony i kochany. Chcemy przekonać ludzi, że Bóg kocha każdego człowieka bez wyjątku i że pragnie każdego Życia. Naszym celem jest troska o jak najpełniejszy rozwój człowieka jako dziecka Bożego, a co za tym idzie – prowadzenie działalności związanej z problematyką Bożego Ojcostwa – również w jego ziemskim wymiarze, czyli naturalnym i duchowym ojcostwie i macierzyństwie.

Poprzez działalność Katolickiego Centrum Ojcostwa DOM OJCA swoją ofertę kierujemy zarówno do osób żyjących samotnie, jak i w małżeństwie i rodzinie. A realizujemy ją przez prowadzenie Domu Ojca – ośrodka o charakterze interdyscyplinarnym, przy udziale psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, prawników, kapłanów i innych specjalistów, wspierających i troszczących się o wszechstronny rozwój człowieka.

Od momentu otrzymania w darowiźnie od Zgromadzenia Zakonnego Braci Kapucynów, domu, w którym dziś znajduje się DOM OJCA (2010 r.), rozpoczęliśmy jego gruntowny remont, który trwa do dnia dzisiejszego. W Domu Ojca zamieszkują osoby, które do tej pory żyły w świecie jak „sieroty bez Ojca”, często w środowiskach patologicznych, rozbitych rodzinach i w poczuciu bezsensu życia. Mieszkanie w Domu Ojca daje im możliwość odnowy życia duchowego, terapii na różnych płaszczyznach życia, co pozwala im ostatecznie odnaleźć własną tożsamość i rozpocząć dojrzałe życie. Jednocześnie w Domu Ojca spotykają się członkowie Wspólnoty Bożego Ojcostwa na swoich spotkaniach formacyjnych i modlitewnych. Ponadto, w wyremontowanych niedawno przez nas pomieszczeniach piwnicznych, mieszczą się pokoje i gabinety Katolickiego Centrum Ojcostwa DOM OJCA, które ma na celu towarzyszenie człowiekowi w jego dojrzewaniu i rozwoju na wszystkich płaszczyznach życia. Nie spodziewaliśmy się nawet, że działalność Katolickiego Centrum Ojcostwa będzie rozwijała się w tak szybkim tempie. Powstają ciągle nowe projekty, warsztaty, konferencje, rekolekcje, spotkania indywidualne, grupowe, i inne interesujące zajęcia. Osób potrzebujących wsparcia i „towarzyszenia ojcowskiego” zgłasza się coraz więcej. Biorą oni udział w indywidualnych terapiach, konsultacjach, warsztatach i spotkaniach, mających na celu przywrócenie im dojrzałości duchowej, psychicznej, emocjonalnej itp. Dlatego istniejące warunki, w których podejmujemy ową działalność jest niewystarczająca pod każdym względem. Otrzymaliśmy zgodę Biskupa diecezjalnego, Metropolity Częstochowskiego, Abpa Wacława Depo, na rozbudowę Domu Ojca. Mamy przygotowany projekt rozbudowy, którego część będzie zajmowała KAPLICA (sanktuarium) KU CZCI BOŻEGO OJCOSTWA (jeden z najważniejszych celów życia i działania Wspólnoty Bożego Ojcostwa: aby szerzyć kult Bożego Ojcostwa i przyprowadzać do Boga wszystkie „sieroty bez Ojca”), duża sala – na potrzeby prowadzenia warsztatów, sesji, konferencji i innych spotkań oraz gabinety – pomieszczenia na indywidualne spotkania w ramach poradnictwa w Katolickim Centrum Ojcostwa DOM OJCA.

Szukamy osób i życzliwych środowisk społecznych, które mogłyby i chciałyby pomóc nam i wesprzeć materialnie w rozbudowie Domu Ojca. Potrzebujemy dobrodziejów i ofiarodawców, którzy rozpoznają w naszym powołaniu „znak czasu” dla współczesnego świata i pomogą nam zbudować Dom dla tych, którzy noszą w sobie bolesną „ranę Ojca” i potrzebują wsparcia i konkretnej pomocy, którą właśnie ma stanowić dla nich DOM OJCA w Częstochowie.

MOŻE TY MÓGŁBYŚ NAM POMÓC BUDOWAĆ DOM OJCA?

 

Nasze strony, gdzie można przeczytać o Wspólnocie Bożego Ojcostwa i o Katolickim Centrum Ojcostwa DOM OJCA: www.ojcze.pl; www.centrum.ojcze.pl; www.facebook.com/ojcze

Będziemy wdzięczni za każdą odpowiedź. Z góry dziękujemy za życzliwość. Niech Ojciec Wam błogosławi i strzeże.