Zaproszenie na Adorację dla Życia

KAŻDA II SOBOTA MIESIĄCA

GODZ. 16.00-20.00, DOM OJCA, UL. ŚW. ROCHA 212, CZĘSTOCHOWA

Dobry czas i miejsce na nieudawany powrót do Boga, na szczerą modlitwę we wnętrzu swego serca, na szukanie własnego istnienia i dokopywanie się do fundamentów swojej tożsamości, na stawianie pytań o szczerość relacji z Bogiem i o motywację swoich działań, wyborów i przekonań.

 

MSZA ŚWIĘTA o uzdrowienie przez miłość Boga Ojca

Jeśli jakiś pokarm nadaje się do odbudowywania własnego życia z ruin grzechu i gruzów własnej słabości i bezradności, to nie ma lepszego od Ciała i Krwi Pańskiej. „Niektórzy mówią, że aby często przystępować do Komunii, trzeba być świętym. To nieprawda. To oszustwo! Komunia jest dla tych, którzy chcą stać się świętymi, a nie dla świętych; lekarstwa podaje się chorym tak jak pokarm słabym” (św. Jan Bosko). Nie przegapcie najlepszej okazji do zbawienia! Na Mszę Świętą można przynieść swoją intencję i prośbę (najlepiej wypisać ją na kartce i złożyć przed Mszą Świętą na ołtarzu) lub przesłać na adres: wbo@ojcze.pl

 

KATECHEZA (KONFERENCJA)

Skutecznym pokarmem na nasz życiowy głód i duchową pustynię jest Słowo Pana. Słuchanie Go, rozważanie i przeżywanie (raczej „przeżuwanie”) we wspólnocie pozwala coraz bardziej rozumieć Boga i dokonywać życiowych wyborów nie na podstawie własnych pobożnych uczuć i życzeń, ale na mądrości i posłuszeństwie Bogu.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (WSPÓLNOTOWA, INDYWIDUALNA)

Nie ma miłości bez patrzenia i adorowania tego kogo się kocha. Tak jak wystawia się swoje ciało na słońce, aby je ogrzać, ozdobić i odnowić, tak samo serce i życie, wystawione na promienie Bożej łaski, dojrzewa, nabiera świeżości i nowych sił do życia. W milczeniu, z pustymi rękami, z milczącym uwielbieniem i nadzieją że Święty Chleb „wchłonie” każdą ciemność i odnowi w nas Boży Obraz.

 

TOWARZYSZENIE OJCOWSKIE – kierownictwo duchowe i poradnictwo specjalistyczne

Jednym z największych koszmarów dla człowieka jest nie wiedzieć, czy żyję dobrze czy źle, czy modlę się dobrze czy źle, czy postępuję i wybieram dobrze, czy źle… Żeby nie biec ślepo, samemu i prosto do przepaści, proponujemy towarzyszenie w drodze: dobrych przewodników i kierowników duchowych oraz specjalistów z poradni Katolickiego Centrum Ojcostwa DOM OJCA (uwaga: możliwość takich spotkań istnieje po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania, nie w czasie Adoracji dla Życia!)

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO OJCOWSKIE

Prosty dar, proroctwo odnawiające życie. I prosto z serca ojców i matek: Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem (Lb 6, 24-26)

 

ZAPRASZAMY!