Sesja: Jestem

 

SESJA BIBLIJNO-MODLITEWNA

O POSZUKIWANIU WŁASNEJ TOŻSAMOŚCI –                      na przykładzie historii Mojżesza

JESTEM

 

TREŚĆ

…Porzucony przez rodziców w sitowiu, znaleziony przez córkę faraona; nie czujący się nigdzie „u siebie”, nie-Egipcjanin, nie-Hebrajczyk; wyrzucony z pałacu za obronę bitego człowieka; samotny i zagubiony na pustyni  Madian; skazany na to, by spełniać pragnienia innych i żyć życiem córki faraona i swojego teścia; zapomniany przez ludzi zapomina o wolnym Izraelu…

Nic więc dziwnego, że szczyt” swojego zniszczonego i wypalonego życia przeżywa Mojżesz na wypalonym i zniszczonym szczycie Horebu, rozpoznając –  w wypalonym i zniszczonym cierniowym krzewie – swoje oblicze… Tam spotyka tajemnicze JESTEM, które nada sens temu wszystkiemu, co do tej pory wydawało mu się tylko bezsensem i wydobędzie z jego wnętrza jego własne, prawdziwe i niepowtarzalne: JESTEM!

ZAPRASZAMY NA BIBLIJNĄ MEDYTACJĘ O CZŁOWIEKU SIEDZĄCYM NA SZCZYCIE GÓRY, KTÓRA WYDAWAŁA SIĘ SZCZYTEM ROZPACZY, A OKAZAŁA SIĘ SZCZYTEM BLISKOŚCI BOGA I BLISKOŚCI Z SAMYM SOBĄ… O WYLEPIANIU MOJŻESZA NA NACZYNIE, BĘDĄCE W STANIE POMIEŚCIĆ CAŁĄ CHWAŁĘ BOŻĄ… O POWOŁANIU, KTÓRE ZDAWAŁO SIĘ BYĆ NAJPIERW DEPTANIEM W BŁOCIE STRACHU POD BICZEM EGIPTU, ALE NA KTÓRYM ZOSTAŁY TAK SILNIE ODCIŚNIĘTE SŁOWA I PLANY BOŻE, ŻE STAŁO SIĘ NARZĘDZIEM WYZWOLENIA LUDZI I NARODU… O TOBIE…, JEŚLI TEŻ BYWASZ WYSUSZONYM HOREBEM, CZASEM BEZUŻYTECZNYM KRZEWEM, I NIERZADKO ŻYJĄCYM NA SKRAJU PUSTYNI MOJŻESZEM… 

PROGRAM (organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany programu)

TERMIN
23-25 czerwca 2017. Początek: Piątek 17.30 (przyjazd do 17.00). Zakończenie: niedziela obiadem.

 

MIEJSCE
Dom Braci Gabrielistów w Częstochowie (ul. Noskowskiego 13). Przyjazd w piątek do godz. 17.00. Recepcja czynna od 14.30.                     

 

PROWADZĄCY
Ks. Remigiusz Lota (ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, moderator Wspólnoty Bożego Ojcostwa) ze Wspólnotą Bożego Ojcostwa i specjalistami z Katolickiego Centrum Ojcostwa DOM OJCA.

 

KOSZT

Udział w sesji (bez noclegów i posiłków) – 100 zł.
Nocleg – 35 zł. (za jeden nocleg)
Obiad – 20 zł. (za jeden obiad)
Śniadanie – 10 zł. (za jedno śniadanie)
Kolacja – 10 zł. (za jedną kolację)

 

ZGŁOSZENIA

wbo@ojcze.pl 
tel. 665 210 175

O przyjęciu na sesję decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłacona ZALICZKA w kwocie połowy wszystkich kosztów (np. jeśli ktoś bierze udział w samej sesji bez noclegów i posiłków wpłaca 50 zł. zaliczki, jeśli ktoś korzysta również z noclegów i wszystkich posiłków wpłaca połowę kosztów: 125 zł.). W razie rezygnacji z udziału w sesji, nie zwracamy kosztów zaliczki, chyba że znajdzie się osoba na to miejsce. Zaliczkę należy wpłacić na konto:

Katolickie Centrum Ojcostwa DOM OJCA
ul. Św. Rocha 212, 42-221 Częstochowa

z dopiskiem: SESJA

nr konta: PL 87 1050 1142 1000 0090 3047 0109

 

Podczas sesji będzie możliwość rozmów indywidualnych ze specjalistami Katolickiego Centrum Ojcostwa DOM OJCA (kapłan, psycholog, psychoterapeuta, pracownicy poradni przedmałżeńskiej i rodzinnej…).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY                                                                                                                                                    Wspólnota Bożego Ojcostwa