Akt poświęcenia KCO (27 IV 2014)

 

AKT POŚWIĘCENIA OJCU MIŁOSIERDZIA                                                        Katolickiego Centrum Ojcostwa DOM OJCA i wszystkich Jego członków w Roku Miłosierdzia, w Roku 1050 rocznicy Chrztu Polski, w obecności Metropolity Częstochowskiego, Arcybiskupa Wacława Depo, 31.I.2016 r.

 

OJCZE MIŁOSIERNY, przynosimy dziś Tobie dzieło, które od Ciebie pochodzi i do Ciebie ma prowadzić. Ty jesteś Ojcem, a ono jest promieniowaniem Twojego Ojcostwa. Dziś ono jest zaledwie ziarnem, zasianym w niewielu sercach, a rosnąć ma dla drzewa i owoców, którymi żywić się będą głodni, zmęczeni i szukający Domu – wszyscy, którzy żyją w świecie jak sieroty bez Ojca, i którzy noszą w sobie tęsknotę, która jak żywa woda w strumieniu woła w nich: Wróć do Ojca! Wróć do Ojca!

OJCZE MIŁOSIERNY, powierzamy dziś Twojej Boskiej Opatrzności Katolickie Centrum Ojcostwa jako tajemnicę podarowaną nam, Twoim dzieciom. Oddajemy Ci ją, bo sami nie wiedzielibyśmy, co z nią uczynić i jak ją odsłonić przed innymi. Jedynym jesteś Ojcem i od Ciebie bierze nazwę wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi. Na próżno trudzą się wszyscy, którzy chcą wznosić dom, jeśli Pan go wpierw nie zbuduje. Żeby Katolickie Centrum Ojcostwa mogło stać się Domem Ojca, miejscem uzdrawiającej mocy Twojego Ojcowskiego błogosławieństwa, Ty sam musisz go zbudować, sam nieustannie wznosić i sam w nim zamieszkiwać. Jako Ojciec tego miejsca, zamieszkaj i zadomów się w nim tak, ażeby wszyscy, którzy do niego będą przychodzili, od progu mogli poczuć się Twoimi synami i córkami.

OJCZE MIŁOSIERNY, oddajemy dziś Tobie wszystkie projekty i plany, związane z Centrum Ojcostwa, wszystkie obawy i onieśmielenie przed misją, abyś poprzez nią był coraz bardziej znany, czczony i kochany. Bądź Ojcem wpierw dla tych, którzy – otwierając się na działalność Centrum Ojcostwa – staną się dla innych narzędziami Twojego Boskiego Życia: dla naturalnych i duchowych ojców i matek. Powołaj ich i stwórz w nich taką przestrzeń, w której Ty sam będziesz mógł żyć i działać tak, aby odnawiać w swoich stworzeniach godność Dzieci Bożych.

OJCZE MIŁOSIERNY, oddając dzisiaj Tobie całe życie i działanie Katolickiego Centrum Ojcostwa, poświęcamy Je Najświętszemu Sercu Twojego Syna, aby to On stanowił prawdziwe Centrum Twojego Ojcowskiego działania, bo jedynie w Jezusie Chrystusie, przez Ducha Świętego, mamy śmiały przystęp do Ciebie i jedynie w Nim stajemy się Twoimi synami i córkami. Dlatego prosimy: niech Chrystus zamieszka przez wiarę w naszych sercach, abyśmy w miłości wkorzenieni i ugruntowani, wraz ze wszystkimi świętymi zdołali ogarnąć Duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość i poznać miłość Chrystusa przewyższającą wszelką wiedzę, abyśmy zostali napełnieni całą pełnią Bożą.

OJCZE MIŁOSIERNY, poświęcamy dziś Tobie Katolickie Centrum Ojcostwa za wstawiennictwem tego, który na ziemi był dla tak wielu ludzi promieniowaniem Bożego Ojcostwa: Świętego Jana Pawła II. Ojcze Święty, Janie Pawle II, wierzymy, że Centrum Ojcostwa było Twoją jedną z pierwszych „spraw” i pierwszych zadań, które wyprosiłeś w Domu Ojca Niebieskiego, prawie „natychmiast” po Twojej kanonizacji. Przyjmij je również jako Twoje dzieło, i opiekuj się nami wszystkimi, razem ze św. Józefem z Nazaretu oraz ojcem świętej Teresy z Lisieux, św. Ludwikiem Martin.

AMEN.

 

Akt poświęcenia Katolickiego Centrum Ojcostwa został zapisany i wypowiedziany pierwszy raz 27 kwietnia 2014 r., w Święto Bożego Miłosierdzia, w dzień kanonizacji Świętego Jana Pawła II.

22 października 2014 r. w pierwsze liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, Metropolita Częstochowski, Arcybiskup Wacław Depo erygował Katolickie Centrum Ojcostwa DOM OJCA, zatwierdził jego Statut i władze.