Sesja biblijno-modlitewna: „Synu, tobie mówię, wstań!”

ORGANIZATOR: Katolickie Centrum Ojcostwa DOM OJCA

MIEJSCE: Dworek Świętego Antoniego, Olsztyn k/Częstochowy, ul. Kuhna 46

PROGRAM:

PIĄTEK 11 LISTOPADA

Przyjazd do 17.00

17.30 – MSZA ŚWIĘTA

18.30 – Kolacja

19.30 – Konferencja: MÓJ SYN MA DUCHA NIEMEGO (Mk 9, 14-29) – relacja ojciec – syn

21.00 – ADORACJA DLA ŻYCIA

SOBOTA 12 LISTOPADA

  8.00 – Modlitwa poranna

  8.30 – Śniadanie

  9.15 – Konferencja: TALITHA KUM (Mk 5, 21-43) – relacja ojciec – córka

10.45 – Kawa

11.30 – ADORACJA DLA ŻYCIA

12.30 – Obiad

(13.00 – 15.30 – możliwość spotkań i rozmów indywidualnych)

15.30 – Konferencja: MŁODZIEŃCZE, TOBIE MÓWIĘ WSTAŃ! (Łk 7, 14) – relacja matka – syn

17.30 – MSZA ŚWIĘTA

18.30 – Kolacja

19.30 – Modlitwa o uzdrowienie zranień w relacji rodzice-dziecko

21.00 – Film

NIEDZIELA 13 LISTOPADA

  8.00 – Modlitwa poranna

  8.30 – Śniadanie

  9.15 – Konferencja: ZŁY DUCH OPUŚCIŁ TWOJĄ CÓRKĘ (Mk 7, 24-30) – relacja matka – córka

10.30 – Kawa

11.00 – Konferencja: JEZUSOWA TERAPIA RODZICÓW I DZIECI

12.15 – MSZA ŚWIĘTA

13.15 – Obiad. Zakończenie sesji

 

KOSZT:

(wszystkie ofiary zebrane w całości są przeznaczone na cele statutowe Katolickiego Centrum Ojcostwa DOM OJCA)

Udział w sesji (bez noclegu i bez posiłków) – 150 zł.

Udział w sesji z posiłkami (bez noclegów) – 270 zł.

Udział w sesji z noclegami i posiłkami – 340 zł.

Posiłki: 2 śniadania, 2 kolacje, 2 obiady

Noclegi: 20 pokojów jednoosobowych (w razie braku noclegów w Dworku, po sąsiedzku można wynająć nocleg w Domu Rekolekcyjnym „Święta Puszcza” w Olsztynie)

ZGŁOSZENIA:

Liczba osób uczestniczących w sesji jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje pierwszeństwo zgłoszeń. Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia do udziału w sesji należy wpłacić zaliczkę w wysokości połowy kosztów na konto Katolickiego Centrum Ojcostwa DOM OJCA, ul. św. Rocha 212 Częstochowa: PL 87 1050 1142 1000 0090 3047 0109. UWAGA: Bez wpłacenia zaliczki nie przyjmujemy na sesję. W razie nieuczestniczenia w sesji nie zwracamy zaliczki (chyba że znajdzie się inna osoba na to miejsce). Zgłoszenia można dokonać telefonicznie: 665 210 175 lub pocztą elektroniczną: centrum@ojcze.pl

OPIS:

Nosimy w sobie dzieje naszych rodzin i jesteśmy częścią ich losów. To co łączy nas z rodzicami ma zawsze dwie strony: pozytywną i bolesną. Podczas sesji będziemy dotykali i jednych i drugich, choć w sposób szczególny spróbujemy odważnie przyjrzeć się bolesnym, niejasnym i mocno zaplątanym relacjom w naszych rodzinach, które często determinują nas w życiu dorosłym, „wiążą” umysł i serce, stanowiąc pewnego rodzaju sidła, z których nie potrafimy o własnych siłach się wydostać. Owe sidła sprawiają, że nie jesteśmy zdolni żyć własnym życiem, nie umiemy rozpoznać własnej życiowej drogi, czując się nieustannie „zmuszonym” do naśladowania rodziców, dziadków, czy rodzeństwa. Często żyjemy w chronicznym oskarżaniu rodziców i obarczaniu ich odpowiedzialnością za to, że nasze życie nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli… Nie zdajemy sobie sprawy, że robiąc przez całe życie wyrzuty ojcu bądź matce z powodu zadanych nam ran, zawieszamy samych siebie w próżni. Odcinamy się bowiem od pozytywnych korzeni, wiążących nas z rodzicami, gdyż rodzice nie tylko ranili, ale także wiele dawali. Nasza historia to nie tylko splot negatywnych wydarzeń, wiążących nas z rodzicami, ale to także udział w ich umiejętnościach, w pozytywnych postawach i zachowaniach. By do takiej prawdy dotrzeć trzeba doprowadzić do rozerwania sideł, do zagojenia ran, do uznania odrębności rodziców i do rozpoznania swego własnego życia i swojej drogi życiowej. Pomóc nam w tym może właśnie sesja biblijno – modlitewna, zatytułowana zdaniem, zaczerpniętym z Ewangelii: Synu, tobie mówię, wstań” (por. Łk 7, 14).

Ośrodkiem, wokół którego koncentrować się będą nasze refleksje podczas sesji, będą KATECHEZY BIBLIJNE, głoszone przez dyrektora Katolickiego Centrum Ojcostwa, ks. Remigiusza Lotę. Będą to pewnego rodzaju medytacje nad biblijnymi historiami, opowiadającymi o relacjach rodzice-dziecko. Ponieważ podczas sesji zajmować się będziemy głównie duchowym wymiarem zagadnienia, przede wszystkim przez „zetknięcie” naszego serca (jakże często zranionego) ze Słowem Bożym, dlatego wspólnie i indywidualnie będziemy chcieli odkrywać na nowo, że „żyjące” i skuteczne Słowo Boga, ma moc przenikać wnętrze człowieka, „czytać” jego życie, oczyszczać je i uzdrawiać. I może poprowadzić każdego do doświadczenia uzdrawiającej mocy Jezusa, dla chrześcijan najlepszego Terapeuty, który w wielu historiach biblijnych zajmuje się zarówno ojcem, matką, jak i synem i córką. Opowieści te ukazują drogi uleczenia naszych ran i akcentują, że poprzez spotkanie z Jezusem Chrystusem możemy odnaleźć swoją prawdziwą istotę, która mimo wszystkich sideł i zranień jest w nas nienaruszona i zdrowa. Gdy ją odkryjemy, przestaniemy oskarżać rodziców i obarczać ich odpowiedzialnością za nasze „nieudane” życie, będziemy w stanie przebaczyć im zranienia, jakie nam zadali, i podziękować za dobro, które nam przekazali. 

Treść konferencji będzie można przemedytować podczas osobistej ADORACJI DLA ŻYCIA oraz osobistej pracy z sobą, zarówno podczas trwania sesji, jak i już po jej zakończeniu.

Sesja rozpoczyna się od modlitwy zawierzenia swoich relacji rodzinnych przy Relikwiach Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i Jej rodziców, Zelii i Ludwika Martin. Ich relacje rodzinne będą dla nas pewnym punktem odniesienia podczas naszych refleksji, ale nade wszystko wołaniem o wstawiennictwo u Ojca nad nami Świętych Rodziców i Dzieci z Lisieux (przypomnijmy, że także druga córka Ludwika i Zelii Martin, Leonia, jest kandydatką na ołtarze).

MSZA ŚWIĘTA będzie najlepszą okazją do oddania się (i codziennego oddawania) Jezusowi Chrystusowi, by Jego uzdrawiający Duch, pokrzepiał nas nieustannie, dotykał, i stawiał na drodze, na której wreszcie wszelkie sidła rodzinne się porozrywają, a my zostaniemy uwolnieni (por. Ps 124, 7).

Podczas sesji będzie także możliwość MODLITWY WSTAWIENNICZEJ O UZDROWIENIE W NASZYCH KONKRETNYCH RELACJACH RODZINNYCH i o uzdrawiającą moc Ojcowskiego błogosławieństwa. Pomocą służyć będą członkowie Wspólnoty Bożego Ojcostwa.

INFORMACJE O NAS:

ww.centrum.ojcze.pl                                                                                                                                 www. facebook.com/KatolickieCentrumOjcostwa                                                                             www. ojcze.pl